PVC Pencere Fiyatları

PVC Pencere Fiyatları

Pvc pimapen pencere ve kapı metretül fiyatları,Fıratpen Winsa Egepen Adopen

PVC Pencere Sistemlerinde Metretül Tanımı

Metretül, pvc pencerelerin imalatında ve pazarlanmasında kullanılan, pvc pencerenin büyüklüğünü ve o pvc pencerede kullanılan ana profil toplam uzunluğunu tanımlayan birimdir. Pvc kapı ve pencerelerin ağırlık (kg) veya alan (m2) ile pazarlanması pvc pencere fiyatları belirlemede yanılgılara sebep olabilir. Aynı ölçülerde aynı fonksiyonları görebilen birpvc pencere, üretim esnasında gerçekleşen uygulama farklılıklarıyla, diğer pvc pencereden daha ağır, farklı fonksiyonlara sahip ve farklı pvc pencere modellerinde olabilir. Bu da pvc pencere fiyatlarının birbirinden farklı olmasına sebep olur. Bu nedenle, pvc kapı ve pencere sistemlerinde m.tül tanımı geliştirilmiştir.

Fonksiyonu, şekli veya ağırlığı ne olursa olsun tekniğine göre üretilmiş olan bir pvc pencerenin aksesuar, cam, mermer ve işçilik-montaj bölümlerini içine almayan metretül tanımı, pvc kapı ve pvc pencerenin büyüklüğünü en iyi şekilde açıklamaktadır.

Metretül tanımının kapsadıkları

  • Kullanılan ana profiller (kasa profili, kanat profili, orta kayıt profili),
  • Ana profillerin içindeki destek sacları,
  • Contalar,
  • Bağlantı elemanları (vidalar, orta kayıt bağlantı takozları, çektirmeler)

 

Metretül tanımının dışındaki öğeler

  • Detay profiller (lambri profili, pervaz profili, köşe profilleri, vs..),
  • Aksesuarlar (tek açılım aks., çift açılım aks., sürme aks., çek aç aks., vs…),
  • Montaj malzemeleri (silikon, dübel, mermer, vs…)
  • Cam (tek cam, çift cam, üçlü cam, özel camlar, vs…)

 

Kapsam içinde olan malzemeler, nihai tüketicinin üzerinde yorum yapamayacağı, pvc pencerenin üretim tekniği gereği kullanılmak zorunda olan miktarı, şekli, fonksiyonları standartlarla belirlenmiş ve sınırlanmış, pvc pencere sistemlerinin tabi tutulduğu testlerden başarı ile geçmesini sağlayacak tüm özellikleri bünyesinde barındıran malzemelerdir. Nihai tüketici bu malzemeler üzerinde bir yorum yapamayacağı gibi, pvc pencere üreticisi de bu malzemeler üzerinde miktarı, şekli, fonksiyonları konusunda bir değişiklik yapamaz, standartların gereğini uygulamak durumundadır.

Kapsam dışında olanlar ise tamamen nihai tüketicin istekleri doğrultusunda şekillenir. Bu doğrultuda ayrı ayrı değerlendirilir ve fiyatlandırılır. Örneğin aynı pvc pencerede nihai tüketici tek cam ya da çift uygulaması talep edebilir. Veya aynı pvc pencereyi tek açılım pencere yada çift açılım pencere olarak şekillendirebilir. Mermer kullanır ya da kullanmaz. PVC Pencere üreticisinin yapması gereken, tekniğe aykırı isteklerde müşteriyi uyarmak, tüm uygulanabilir istekler için ayrı imalat programı yapmak ve pvc pencere fiyatlandırmasını belirlemektir. Metretül tanımı sektörümüze ait bir tanım olup pvc pencerelerin imal edilmesi ve pvc pencere fiyat listesi belirlenmesinde kullanılabilecek en uygun ölçme ve değerlendirme birimidir. Fıratpen’in ahşap desenli s70 seri pencere için tavsiye edilen metretül fiyatı KDV Dahil 12,50 TL’dir. Fıratpen Bayileri 10 ay vadeli olarak hizmet vermektedir.

Bu gönderiyi paylaş