Manuel Panjur Sistemleri

Manuel Panjur Sistemleri

Manuel Panjur Sistemleri

Özellikle büyük yerleşim yerlerinde ve ilçe merkezlerinde bulunan evlerin ve iş yerlerinin vazgeçilmez korunma bariyerleri olan Panjur Sistemleri, yapıları hırsızlık ve gasp gibi art niyetli tutumlardan koruduğu gibi; ısı, ışık, rüzgar ve yağmur gibi hava şartlarının yarattığı dezavantajların etkisini de azaltmada önemli rol oynar.

Otomasyon teknolojisinin gelişmesi ile tam otomatik, insan gücü gerektirmeyen otomatikPanjur sistemlerinin yanı sıra daha mütevazi ve uygun fiyatlara maal dilen Manuel Panjur olarak iki gurup halinde üretilen bu güvenlik sistemleri ayrıca sağladığı; ısı, işık ve ses yalıtımı ile pek çok olumsuzluktan uygulandığı alanları koruyarak, ekonomik bir yalıtım da sağlamaktadır.

Panjurlarda yer alan lamellerin hareketlerini tamamen insan müdahalesi aracılığı ile gerçekleştiren panjurlara Manul Sistem Panjur denir.

İnsan eli vasıtası ile otomatik kordonlar ve ya redüktörler aracılığı ile aşağı ve yukarı harekete geçirilen bu panjurlar ayrıca yapısında yer alan makaslar sayesinde öne doğru bir açılım da sağlayabilmektedir. Kullanımı ve montajı kolay olan bu sistemler otomatik olanlara göre daha ekonomik olduğu için oldukça çok talep gören panjur yapılarıdır.

Ev, ofis, dükkan ve mağaza gibi alanlar için oldukça kullanışlı olan bu sistemler, uygulandığı alanı; hırsız ve hava koşullarının yarattığı olumsuz koşullardan koruduğu gibi, tasarımındaki zarif dokunuşlar sayesinde estetik de bir görünüm kazandırır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir